zpět
BUZEK, Ladislav - LANGER, Jiří:
VALAŠSKÉ MUZEUM. Oživené chalupy a lidé.
Úvodní text Jaroslav Štika. Fotogafie Ladislav Buzek, Emilie Haroková, Jiří Langer, Bedřich Přikryl a Jaroslav Vajdiš. Kresby Karel Vašina, přebal, vaz. a graf. úprava Václav Beránek.
Ostrava, Profil, 1975. Dotisk 1. vyd.
4°, úvod. text 23. str. a 63 str. čb. foto. Vaz pův. cpl. s přebalem.
Rukopisná dedikace fotografa Bedřicha Přikryla: "Věnuje Přikryl fotograf". - Přebal se znaky nepatrného použití, zejm. v rozích. Vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: LU58914> Cena: 160,- Kč
Bedřich Přikryl (16. duben 1931 - 5. duben 2004) Fotograf
Od roku 1967 fotograf Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Zde působil 23 let. Množství národopisně a krajinářsky orientovaných fotografií se nachází ve foto archivu muzea a bylo publikováno v různých materiálech muzea, odborných časopisech a také vydáno na pohlednicích. Kniha „Tradice a současnost rukodělné výroby v regionu Moravské Valašsko", která je ilustrována jeho fotografiemi, byla nominována v kategorii Muzejní publikace roku v rámci Národní soutěže muzeí „Gloria musaealis", kterou vyhlašuje Asociace muzeí a galerií České republiky. Uspořádal několik výstav svých fotografií, např. Nový Jičín 1979, Frenštát pod Radhoštěm 1981 a Rožnov pod Radhoštěm 1990.
Copyright © Stanislav Jordán. All rights reserved.
Autorské právo © Stanislav Jordán. Všechna práva vyhrazena.