zpět
BENEŠ BUCHLOVAN, Bedřich: OŽEHNUTÍ.
Frontispis, titulní list a grafická úprava Ruda Kubíček.
Brno, Družstvo Moravského Kola Spisovatelů, 1931. 1. vyd.
8°, 172 str. Vaz. soukr. ckž.
Přednostní exemplář na ručním papíře, rukopisná dedikace autora a kresba nakladatelské značky před titulem, tiráž signována výtvarníkem. Vazba soukromá celokožená. Přírodní vepřovice s aplikací červené hlazené kůže na přední desce, rytí a zlacení. Zlacený popis na hřbetu. Zlacená horní ořízka. Bez knihařské značky, autor vazby neurčen. - Vazba se znaky pouze mírného použití běžnou manipulací. Na několika prvních listech papíru, vložených knihařem při vazbě, náznaky skvrn, tzv. foxing. Původní papír nakladatele bez foxingu a knižní blok intaktní.

Rezervováno
Bedřich Beneš Buchlovan ( 21. dubna 1885, Tučapy u Uherského Hradiště - 9. září 1953, Uherské Hradiště )
Básník a prozaik, vlastivědný pracovník, knihovník a bibliofil, publicista a překladatel, autor povídek a loutkových her pro děti, pedagog, ...
Absolvent reálného gymnázia v Uherském Hradišti a Učitelského ústavu v Kroměříži. Učil na obecných školách ve Zlechově a Buchlovicích, na měšťanské škole v Bzenci a v Uherském Hradišti. Zde pracoval i jako městský knihovník. Vydal celkem 70 vlastních básnických a beletristických knih, 20 knížek odborných, několik překladů z němčiny a polštiny, redigoval 10 časopisů a přispíval do mnoha dalších. Působil jako zanícený pracovník a organizátor v bibliofilském hnutí, redigoval časopis Bibliofil, bibliofilskou edici Moravského kola spisovatelů Studánky, připravoval četná bibliofilská vydání. Věnoval se knižní kultuře a grafice. Jeho literární pozůstalost je uložena ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti.

Ruda Kubíček ( 18. březen 1891, Uherské Hradiště - 6. duben 1983, Uherské Hradiště )
Grafik, malíř, autor vitráží, fresek a sgrafit, správce grafických sbírek Slováckého muzea a ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Copyright © Stanislav Jordán. All rights reserved.
Autorské právo © Stanislav Jordán. Všechna práva vyhrazena.